Hlavní navigace

Zvýšení spotřební daně už se na ceně benzínu projevilo

6. 10. 2022

Sdílet

6.10.22 2x / pohonné hmoty, benzín, ceny, tankování Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Poslední týdny přinášely pokles průměrné ceny benzínu. Tomu je však nyní konec. Může za to navýšení spotřební daně. 

Opatření, které snížilo spotřební daň na pohonné hmoty, na konci září skončilo. Od 1. října platí snížení spotřební daně pouze na naftu, a to o 1,50 Kč na litr. Změna se už nyní odrazila na ceně benzínu, jehož cena začíná narůstat. V průměru stojí 39 korun. Potvrzují to data společnosti CCS. Ta také potvrzují, že cena nafty je stabilní. Stojí v průměru 43 koruny za litr, před týdnem byla o haléř dražší. 

Spotřební daň na naftu bude snížena až do konce roku 2023. Cílem je zmenšit tlak na další nárůst nákladů domácností a podnikatelů. Náklady na dopravu totiž vstupují do většiny sektorů ekonomiky. Opatření míří hlavně na české autodopravce, kteří jezdí primárně právě na naftu, aby byli zejména v příhraničních oblastech více konkurenceschopní. 

Spotřební daň na naftu bude snížena do konce roku 2023, a to o 1,50 Kč na litr Přečtěte si také:

Spotřební daň na naftu bude snížena do konce roku 2023, a to o 1,50 Kč na litr

Nejlevnější paliva jsou na jihu Čech

Nejlevnější pohonné hmoty teď řidiči pořídí v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 38,45 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 42,26 Kč. Naopak nejdražší benzin natankují řidiči v kraji Vysočina, kde litr benzinu stojí průměrně 39,53 Kč. Nejdražší nafta je v Praze, kde litr prodávají průměrně za 43,61 Kč.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).