Hlavní navigace

Názory k článku Další zpoždění, Senát adaptační zákon k GDPR vrátil. Víme, co nového přináší

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 2. 2019 11:55

  Ram (neregistrovaný) ---.netfree.cz

  Takže soukromým subjektům to plně osolíme, státnímu dáme polovinu a příspěvkáčům max 15 tisíc....takže všechny školy a spolky se na celé slavné gdpr mohou vykašlat, bo je to vlastně levnější. Vivat kocourkov fakt...

 • 1. 2. 2019 14:35

  Luk (neregistrovaný) ---.162.broadband13.iol.cz

  Quod licet Iovi, non licet bovi. Tak bych na to zastropování reagoval. Prostě vrchnost může, kdežto třeba maminky přivydělávající si při dítěti nějakým drobným podnikáním lze klidně bez milosti zlikvidovat.

 • 5. 2. 2019 10:29

  JVr (neregistrovaný) 88.208.76.---

  Ono jde spíš o to, že stát dává pokutu sám sobě.

  Tedy jde tam pouze o přelití peněz v rámci státní správy. Nakonec to stejně dopadne tak, že pokud nějaký subjekt, třeba příspěvkovku, stát pořádně pokutuje, tak se příspěvkovka buď zcela zruší a zloží se nová, nebo to bude muset nějaký státní orgnán té příspěvkovce dát, aby to měla z čeho zaplatit. Z toho důvodu nedává zákonodárcům příliš smysl dávat v tomto případě významné pokuty.

  Na druhou stranu státní organizace, vzhledem k tomu, že slouží občanům poměrně často zpracovávají osobní údaje. A proto by se jejich zabezpečením měly, dle mého názoru, seriózně zabývat. Tedy prakticky by tam ty pokuty v optimálním případě měly zůstat totožné s podnikatelskou sférou s tím, že pokud nějaký státní orgán údaje špatně zabezepečí, bude z toto mít minimálně problém v tom ohledu, že bude muset v rámci státní správy škemrat o peníze, aby mohl zpětně státu pokutu zaplatit...

  Pokud tam nebude pokuta žádná, tak to logicky povede k tomu, že se nevylatí vůbec zabezpečení osobních údajů ve státní správě řešit a to rozhodně není správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).