Hlavní navigace

AIA je proti zrušení exekutorských zápisů

11. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Asociace inkasních agentur (AIA) bojuje proti zrušení exekutorských zápisů. Vláda se snaží o regulaci činnosti soukromých soudních exekutorů, a to zejména návrh na zrušení tzv. exekutorských zápisů. Členské společnosti AIA považují zrušení exekutorských zápisů za nešťastný krok. Podle asociace přinese zhoršení vymožitelnosti práva věřitelů, jde proti snaze o snížení zátěže soudů a dlužníci přijdou o jeden z posledních záchranných kruhů.

Negativní dopady ponese jak dlužník, tak věřitel. Před deseti lety byly tyto zápisy svěřeny exekutorům z důvodu nedostupnosti notářských služeb. Exekutoři jsou podle AIA velmi úzce profilovaní specialisté se zaměřením na dlužníky. Zatímco notáři (s ohledem na jejich široký záběr) nemohou být v tomhle ohledu nikdy tak výkonní a pružní. Výhodou vykonatelných zápisů ze strany exekutorů je rovněž jejich mobilita a ochota cestovat na dohodnuté místo s dlužníkem.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).