Hlavní navigace

Air One připravuje nabídku na převzetí Alitalie

5. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Italská letecká společnost Air One chce podle serveru iHNed.cz brzy předložit novou nabídku na převzetí 49,9 procentního státního podílu v italských aerolinkách Alitalie. Ty však nyní vedou exkluzivní jednání o prodeji podílu s francouzsko-nizozemskou společností Air France-KLM. Air One ale toto jednání napadly u soudu.

Aerolinky Air One zpochybnily exkluzivní jednání Alitalie s Air France-KLM a obrátily se na soud. První slyšení se má uskutečnit dnes. Partnerem Air One co se týče nabídky na převzetí je největší italská banka Intesa Sanpaolo. Uvažuje se také o tom, že nabídku by mohla podpořit i milánská obchodní komora, neboť Air One chce zachovat milánské letiště Malpensa, zatímco Air France-KLM hodlá z tohoto letiště stáhnout až 70 procent všech letů a udělat z římského letiště Fiumicino jedinou základnu Alitalie.

Jednání s Air France-KLM odsouhlasila odstupující vláda Romana Prodiho. Proti se ale staví opozice, která by však mohla vyhrát případné předčasné volby. Podle ministra hospodářství Tommasa Padoa-Shioppa by měl prodej s Air One pokračovat i přes pád vlády a problémy s Malpensou. Provozovatel tohoto milánského letiště SEA totiž požaduje kvůli plánu Alitalie odškodné ve výši 1,86 miliardy dolarů.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).