Hlavní navigace

Neoblíbenějším českým softwarem roku 2009 je Avast!

9. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statistik serveru Slunečnice.cz je Adobe Reader nejčastěji stahovaným softwarem roku 2009. Z programů českého původu si loni nejlépe vedl avast! Home Edition, jenž v celkovém pořadí skončil na 4. příčce. Skokanem roku se stal prohlížeč Firefox 3, který se umístil sedmý.

V roce 2009 se opět stal nejčastěji stahovaným programem prohlížeč PDF dokumentů Adobe Reader. Statistikám serveru Slunečnice.cz vládne již třetím rokem. Druhé místo patří „kecálkovi“ ICQ 7, který tak vytlačil původně stříbrný antivir ESET NOD32 (9. pozice). Ten je k dispozici jak v bezplatné zkušební verzi, tak i jako plnohodnotný software v  placené verzi. Bronzovou příčku obsadil další komunikační program – Skype.

Většina programů v Top 10 si oproti roku 2008 polepšila. O pět míst nahoru se posunul antivirový software avast! Home Edition – Free (4. místo), který se tak stal nejúspěšnějším programem českého původu, či DAEMON Tools Lite (5. místo). Vůbec největší skok zaznamenal prohlížeč Firefox 3, jenž se z původního 25. místa dostal na 7. příčku. Významný růst obliby, i když ne tak veliký – o 11 míst, předvedl software CCleaner, který desítku uzavírá.

Žebříčku českých programů kraluje software avast! Home Edition – Free (1. místo). Celkovým pořadím zamíchaly programy související s podáním daňového přiznání, které byly do katalogu nasazeny v únoru loňského roku. Formulář Přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro XML filler v souhrnu za celý rok 2009 obsadil 5. místo, podpůrná aplikace pro vyplňování formulářů 602XML Filler skončila na 11. příčce.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).