Hlavní navigace

Bankroty u podnikatelů narostly za rok čtyřnásobně

5. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Meziroční srovnání počtu bankrotů ukázalo, že počet bankrotů fyzických osob podnikatelů narostl 4,5 krát. Vyplývá to z nejnovější analýzy společnosti Czech Credit Bureau (CCB), z které dále vyplývá, že naopak u obchodních společností se počet bankrotů v meziročním srovnání zvýšil pouze o jediný případ.

CCB dále zjistilo, že za devět měsíců letošního roku bylo vyhlášeno 1788 firemních bankrotů, na kterých se obchodní společností sice podílely 53 %. Od června byl počet jejich bankrotů vždy nižší než počet bankrotů fyzických osob podnikatelů. Ve srovnání s obdobím leden až září 2010 se počet firemních bankrotů zvýšil o 51 %.

V září bylo podáno 578 návrhů na firemní bankrot, což je o 35 více než v předchozím měsíci. Obchodní společností tvořily dvě třetiny z nich. Počet návrhů na bankrot obchodních společností se oproti srpnu zvýšil o 28 případů a u fyzických osob podnikatelů pouze o 7 případů.

V září bylo nejvíce firemních bankrotů vyhlášeno v Moravskoslezském kraji (53 případů), který se na jejich celkovém počtu podílel 23 %. Necelých 20 % se pak týkalo firem se sídlem v Praze (43 případů). Nejméně bankrotů bylo v tomto měsíci vyhlášeno v kraji Vysočina (3 případy) a v Karlovarském kraji (4 případy).

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).