Hlavní navigace

Berňák během dubna vracel přeplatky na dani. Dokdy můžete peníze očekávat?

30. 4. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro vrácení přeplatku na dani je stanovena 30denní lhůta. Finanční správa je na účty poplatníků začala během dubna zasílat.

Přeplatky jsou na cestě, informuje Finanční správa ČR na svém twitterovém profilu. Peníze k poplatníkům začal úřad posílat během dubna. 

Poplatníci by své peníze, které vyšly jako přeplatek na dani, měli očekávat na svém účtu do čtvrtka 2. 5. 2019.

ZMĚNY A NOVINKY 2019

Jak se pro OSVČ změní zákony v roce 2019?

Pro vrácení vratitelného přeplatku na dani je stanovena 30denní lhůta. Tato lhůta sice běží ode dne podání žádosti o vrácení vratitelného přeplatku (žádost může být podána spolu s daňovým přiznáním), avšak proto, aby mohl být přeplatek na dani vrácen, musí nejprve právně vzniknout.

Psali jsme: Po mnoha letech se konečně vyřešila kolize lhůt v daňovém řádu. Vyšel vám na dani přeplatek? Přiznání můžete nově podat bez obav i v lednu

Aby ale mohl poplatník o vrácení požádat, platí, že přeplatek musí činit nejméně 100 korun. Ať už podnikateli vyjde přeplatek nebo nedoplatek, musel daňové přiznání, v případě, že nevyužívá služeb daňového poradce, podat do začátku dubna. Podnikatelé s daňovým poradcem pak podávají přiznání do pondělí 1. července. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).