Hlavní navigace

Berňák opět zabavoval věci neplatičům daně. V aukci teď nabízí myši

12. 2. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mezi věcmi, které berňák neplatičům daní zabavuje, se mnohdy objevují zajímavé skvosty. Aktuálně je k mání počítačové příslušenství.

Neplatiči, kteří zanedbávají své daňové povinnosti, mohou přijít o své věci. Ty jsou pak jednotlivými finančními úřady nabízeny prostřednictvím aukcí k prodeji. 

V zabavených věcech se objevují mnohdy i kuriózní kousky. Aktuálně si mohou zájemci přijít na několik myší k notebookům, plus další příslušenství. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj pořádá tuto aukci 19. února. 

O mnoha předešlých aukcích finančních úřadů, ve kterých se objevovaly neobvyklé věci, Podnikatel.cz už informoval: Odpočiňte si od podnikání na plachetnici. Finanční správa ji nabízí v aukci nebo Neplatili daně, přišli o vinný sklípek. Berňák ho teď nabízí v aukci

Kdo se nesmí dražeb finančních úřadů účastnit:

  • a) daňový exekutor, licitátor a další úřední osoby správce daně, který dražbu nařídil, dlužník a manžel dlužníka nebo jejich zástupci a dále ti, jimž jiný právní předpis brání v nabytí věci, která je předmětem dražby,
  • b) vydražitel předmětu dražby, který je znovu dražen z toho důvodu, že tento vydražitel neuhradil ve stanovené lhůtě nejvyšší dražební podání.

Z účasti na dražbě je vyloučen také znalec, který byl správcem daně ustanoven k ocenění předmětu dražby a toto ocenění také provedl.

Peníze získané na jednotlivých dražbách finančních úřadů jsou určeny na pokrytí daňových nedoplatků, které vznikly neplněním daňových povinností daňových poplatníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).