Hlavní navigace

Názory k článku Berňáky odmítají vyplácet kompenzační bonus, používají při tom nezákonné postupy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2022 11:34

  Vaclav9196

  Dobrý den, také jsem byl finančním úřadem v Sokolově telefonicky kontaktován (a dle informací jsem nebyl sám) a vyzván ke stažení žádosti o kompenzační bonus. Následně jsem se po 14 dnech telefonicky snažil vysvětlit, že dle §1 zákona o komp.bonusu se na mě jako zprostředkovatele služby vztahuje první část (propad příjmu z důvodu šíření COVID - 19, kdežto úřednice se odvolávala na vyhlášená mimořádná opatření. Na argument, že je v tomto paragrafu slovo "nebo" byla schopná říci pouze ať prokážu, že jsem byl dotčen. Nevím jak mám prokázat, že mi ubyla klientela, ale příjmy odpovídají značnému propadu. Vyzval jsem ji ať koná oficiální cestou, tak uvidíme. Může mi někdo poradit? Děkuji

 • 30. 1. 2022 20:00

  MonuleC.

  Také mě kontaktovali s tím,že mám doložit přes email faktury a k tomu doložit i platby přijaté na základě faktury. To je přece nezákonné,ne?

 • 10. 2. 2022 15:10

  David983

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat.

  Jsem OSVČ, neplátce DPH, daň řeším paušálem 60%.

  Když jsem vystavil fakturu za odvedenou říjnovou práci 1. listopadu a peníze mi přišly o cca týden později, můžu ji použít do srovnávacího příjmu (8., 9., 10.)?
  A prosincovou práci (kdy jsem měl největší propad tržeb) jsem fakturoval 1. ledna.
  FÚ chtěl vidět faktury tak jsem mu je poslal a teď mi tyto faktury nechce uznat na 1. komp bonus (prosinec). Že to jsou příjmy v listopadu a lednu.
  Už takhle fakturuji roky, vždy 1. den v měsíci který následuje po měsíci kdy jsem vydělal peníze.
  A teď jsem za to bit. Je FÚ v právu a nebo to vykládá špatně.
  Vím že do DP to jsou příjmy za listopad a leden, ale není u těchto komp bonusů směrodatnější kdy jsem tyto peníze vydělal?

  Děkuji za radu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).