Hlavní navigace

Bezkontaktní platby zrychlí placení a zvýší tržby obchodníkům

31. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost MasterCard Worldwide uzavřela dohodu s firmou Global Payments Europe o zavedení bezkontaktní technologie Paypass v České republice. Do konce letošního roku by mělo být možné na některých místech ČR platit bezhotovostně i za nákupy za pár korun, aniž by bylo nutné projíždět kartu čtečkou, zadávat PIN nebo podepisovat pokladní blok. A to za platby nižších částek do 500 korun.

Nová technologie platby přinese výhody obchodníkům, neboť se výrazně zkrátí doba placení (až o 30 procent). Zároveň podle zkušeností ze zahraničí se ukazuje, že lidé nakupují častěji, když neplatí hotovostí, takže lze očekávat i vyšší tržby. Předpokládá se, že tak bezhotovostní platby proniknou i do míst, kde se platí menší částky, jako jsou fast foody, trafiky, veřejná hromadná doprava nebo placená parkoviště.

Technologii MasterCard PayPass je možné zabudovat i do jiných nosičů než jsou platební a jiné karty. Zřejmě tak bude možné platit i klíčenkou, hodinkami nebo mobilním telefonem, který se přiloží ke čtečce. Již dnes je možné touto technologií platit u více než 80 tisíc obchodnů ve dvaceti zemích světa. Srovnatelnou technologii má i společnost Visa Europe.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).