Hlavní navigace

Blíží se splatnost daně z nemovitostí, finanční úřady se připravují na nápor

21. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Blíží se termín pro zaplacení daně z nemovitostí. Připadá na 1. června, kdy se u pokladen na finančních úřadech také většinou tvoří fronty. Úřady jsou však na nápor připraveny, otevřeno budou mít každý den. Pro daňové poplatníky, kteří se rozhodnou uhradit daň z nemovitostí v hotovosti na pokladně finančního úřadu, budou pokladny všech jihočeských finančních úřadů otevřeny jak v poslední den lhůty, tj. 1. 6. 2009, tak každý den v posledním květnovém týdnu, prozradila mluvčí finančního ředitelství v Českých Budějovicích Jaroslava Musilová. Čtěte více: Daňový kalendář business serveru Podnikatel.cz

Ta zároveň business serveru Podnikatel.cz prozradila, že daň lze zaplatit i na poslední chvíli bezhotovostním převodem: Poplatník by měl vždy pamatovat na to, že převod může trvat až několik dnů, ale i pokud zaplatí přesně 1. června, žádné postihy ho od nás nečekají, doplnila Musilová.

Termín splatnosti daně se týká těch poplatníků, jejichž daňová povinnost na rok 2009 nepřesahuje 5 000 korun. Pokud přesahuje celková roční výše daně tuto částku, musí poplatníci uhradit ve shodném termínu splátku ve výši poloviny celkové roční daňové povinnosti a zbytek postačí uhradit ve splátce k 30. listopadu 2009.

Poplatníci, kteří mají celkovou roční daňovou povinností větší jak 5 000 korun a provozují zemědělskou výrobu a chov ryb, mohou daň uhradit ve dvou splátkách. První lhůta je stanovena k 31. srpnu 2009 a druhá k 30. listopadu 2009. Pokud se poplatník rozhodne platit daň složenkou na poště v hotovosti, nebude platit žádné další poplatky, připomněla Jaroslava Musilová.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).