Hlavní navigace

Blíží se termín 2. splátky daně z nemovitých věcí. Koho se týká?

26. 11. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Na konci listopadu je nejzazší termín pro úhradu daně z nemovitých věcí. Jedná se u druhou splátku. Kdo ji musí uhradit?

Listopadový termín se týká pouze některých poplatníků daně z nemovitých věcí. Pokud je daň vyšší než 5000 korun, je možné ji totiž rozložit. Jak uvádí zákon o dani z nemovitých věcí, daň z nemovitých věcí je splatná:

  • a) u poplatníků daně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. srpna a do 30. listopadu zdaňovacího období,
  • b) u ostatních poplatníků daně ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. května a do 30. listopadu zdaňovacího období.

Připomínáme všem zemědělcům a chovatelům ryb pondělní druhou splátku, v případě, že byla daň z nemovitých věcí vyšší než 5 000 Kč, apeluje na plátce finanční správa. 

Jak splátku na daň zaplatit? 

Za den splatnosti se považuje den, kdy příslušný finanční úřad obdrží peníze na účet. Kdo chce zaplatit po termínu daňovou složenkou, měl by tak učinit co nejdříve. Daň lze samozřejmě zaplatit i dalšími způsoby:

  • bezhotovostním převodem z účtu poplatníka na účet finančního úřadu
  • prostřednictvím SIPO (platí pro poplatníky, kteří se k této službě přihlásili na finančním úřadě do 31. ledna 2019; tito poplatníci neobdrží obálku s daňovou složenkou. Pozor na dostatečnou výši inkasního limitu pro platbu SIPO)
  • hotově v pokladně finančního úřadu

ZMĚNY A NOVINKY 2020

Co se změní pro OSVČ i zaměstnance od 1. ledna 2020? Sledujeme všechny novinky a daňové změny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).