Hlavní navigace

Brněnská doprava na Mapách Google

8. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obyvatelé Brna si mohou vyhledat nejlepší spojení hromadnou dopravou přímo na Mapách od společnosti Google. Ta spustila ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna, který poskytl data, funkci „Veřejná doprava v Brně“.

Pro obyvatele i návštěvníky Brna je teď velmi snadné dohledat si nejvýhodnější spojení městskou hromadnou dopravou, a to i z jejich mobilního telefonu, říká Jaroslav Bengl, produktový manažer z Googlu Zurich.

Jak doplnil vedoucí technického odboru brněnského dopravního podniku Zdeněk Jarolín, poskytovaná data jsou využívána v mapách a vyhledávačích firmy Google pro hledání optimální cesty. Jedinečnost proti klasickým vyhledávačům spojení je především v provázanosti jízdních řádů s mapovým podkladem, která umožňuje vyhledání spojení z místa A do místa B s využitím služeb veřejné dopravy, upřesnil Jarolín.

Jak získávat informace o Veřejné dopravě na Mapách Google
Chce-li uživatel získat informace o dopravě, stačí když zadá výchozí a cílový bod své cesty v rámci záložky „Vyhledat trasu“, buď přímo adresu, anebo název konkrétního místa. Jednotlivé záložky mu pak nabídnou jak informace o hromadné dopravě, tak trasu pro jízdu autem. Uživatel si pak může trasu pohodlně naplánovat. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).