Hlavní navigace

Budějovické výstaviště, ZZN Nový Jičín a Budvar - vše na prodej

15. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po informacích o zamýšlené privatizaci budějovického Budvaru přichází na řadu zřejmě i Výstaviště České Budějovice. Potvrdil to včera ministr zemědělství Petr Gandalovič. Pořádání tradiční výstavy Země živitelka však nebude podle něj ohrožena. Ministr argumentuje tím, že když stát není vlastníkem ani jiných výstavišť, tak nemusí mít ani to budějovické. Někteří si však myslí, že právě kvůli Zemi živitelce by si měl stát výstaviště podržet. Ministr dodal, že o privatizaci jednal i s hejtmanem jihočeského kraje Janem Zahradníkem. Zástupci kraje však upozorňují, že o koupi nemají zájem, neboť jim na ni chybějí peníze. Podle Zahradníka na jednáních nezazněla možnost, že by kraj získal část podniku např. bezúplatným převodem.

Stát ve společnosti ovládá prostřednictvím Podpůrného rolnického fondu 88 procent akcií. Hodnota společnosti není zatím vyčíslena.

Kromě výstaviště hodlá ministr Gandalovič prodat státní podíl i v podniku ZZN Nový Jičín, který je významným výkupcem zemědělské produkce. Podpůrný rolnický fond v něm drží 34 procent akcií.

Co se týče budějovického Budvaru, počátkem února by měla být známa poradenská firma, která připraví transformaci národního podniku Budvar na akciovou společnost. Komise vybírá ze tří uchazečů. Transformace by měla proběhnout podle ministra v roce 2009.

Časem by se měl dočkat privatizace i pivovar ve Vyškově, který je součástí státní firmy Jihovoravské pivovary. Zprávu přinesl server iHNed.cz.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).