Hlavní navigace

Byznysu ve vlakové dopravě konkurence svědčí. V čem se český cestující vozí?

30. 8. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: KarelCHoc/Podnikatel.cz
(FOTOGALERIE) Zdravá konkurence je ku prospěchu. A to i na poli dopravním. I na české železnici museli „zatlačit na pilu“ a zlepšit veškeré své služby.

Český cestující, který si pro své cesty ať už do práce, či na výlety, zvolí železnici, vyžaduje komfort. Na kolejích se proto stále častěji objevují nové a moderní vozy. 

Konkurence na železnici pomohla

Vedle Českých drah jezdí na českých železničních tratích další dopravci. Jde o soukromé společnosti, jako je například Leo Express nebo Regiojet. Konkurence, která na dopravním trhu vznikla, je určitě ku prospěchu. Přinesla nejen snižování cen, ale i zvyšování komfortu pro cestující.

České dráhy navzdory konkurenci přilákaly v letošním prvním pololetí o 2,5 milionu cestujících více. Během posledních deseti let dráhy nakoupily nové Railjety, InterPantery, CityElefanty, RegioPantery, RegioSharky a RegioSpidery. 

Například Leo Express je druhým největším soukromým železničním dopravcem v zemi. Jeho vlaky jezdí z Prahy na Slovácko, Ostravsko, do Košic a nejnověji také do Krakova. Kromě nich provozuje také autobusy a je partnerem německých společností Westbahn a FlixBus. 

O boji na poli autobusové dopravy, kdy Radim Jančura, majitel firmy RegioJet, kritizuje chování konkurenčního FlixBusu, ale sám se před lety zachoval stejně vůči své konkurenci, čtěte v článku Cenová válka autobusů? Jančurovi se vrací, co sám zasel 

Zavítejte společně s námi prostřednictvím fotogalerie na prohlídku vlaků, kterými dnes český cestující jezdí po českých železničních tratích. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).