Hlavní navigace

Cestování: Chcete přespat na stejné posteli jako Andre Agassi?

7. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé, kteří si chtějí užít odpočinek v luxusu mají mnoho možností. Jednou z nich je i nejdražší hotelové apartmá na světě (a zároveň v Evropě) ve švýcarské Ženevě. Nalézá se v Hotelu President Wilson a noc přijde na pěkných 52 tisíc dolarů – zhruba 900 tisíc korun českých. Jen o málo levnější je apartmá v řeckém hotelu Grand Resort Lagonissi, které stojí 50 tisíc dolarů.

Pro ty, kteří vyhledávají něco speciálního, je nachystán například hotel Grand Wailea Resort and Spa na ostrově Maui na Hawaii, kde může zájemce přespat ve stejném apartmá na stejné posteli, jako strávili noc třeba slavná herečka Jodie Foster, zpěvačka Janet Jackson či tenista Andre Agassi. Jedna noc v tomto apartmá uleví vašemu účtu o 15 tisíc dolarů.

Nejlevnějším kontinentem poskytujícím hotelové ubytování je Austrálie a Oceánie. V nejdražším apartmá v hotelu Rotorua na Novém Zélandu stojí jedno přespání „pouze“ 4500 dolarů.

To je méně než nejdražší hotelové ubytování v Česku. Tím je prezidentské apartmá v hotelu Four Seasons s úchvatným výhledem na Karlův most a Pražský Hrad. Zde můžete zaplatit v korunách – 115 tisíc. Právě tento hotel si za svoje útočiště zvolila i zpěvačka Madonna při své cestě do Prahy.

Podnikatelé cestující po Česku řeší trochu jiné problémy. Čtěte více: Slušné hotely pro cestující podnikatele jsou nedostatkové zboží V Česku je totiž docela problém najít hotel s odpovídajícím poměrem kvalita/cena.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).