Hlavní navigace

Cloud computing 70 % podnikatelů nezná

1. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 329515
Téměř 350 majitelů nebo jednatelů malých a středních firem se zúčatnilo průzkumu agentury Aspectio Research zaměřeného na cloud computing.

Téměř 350 majitelů nebo jednatelů malých a středních firem se zúčatnilo průzkumu agentury Aspectio Research zaměřeného na cloud computing. Ukázalo se, že až 70 procent dotazovaných nikdy o cloud computingu neslyšelo. Nicméně 16 procent firem sice trvdí, že cloud computing nezná, ve skutečnosti ho však nevědomky využívá. Z těch, kteří cloudové aplikace vědomě užívají, je s nimi 92 procent spokojených. Oceňují v první řadě flexibilní přísup k informacím.

Průzkum také ukázal, že se v průběhu času změnil názor podnikatelů na internet. Více jak třetina oslovených podnikatelů tvrdí, že je internet v jejich byznyse základem úspěchu. A tentokrát již nikdo neuvedl, že považuje internet za starost, nebo že ho pro své podnikání dokonce vůbec nepotřebuje.

Podstatou cloud computingu je poskytování hardware a software po internetu. Software a hardware se soustředí ve velkých datových centrech, které těží z množstevních výhod. Firmy navíc platí jen za to, co skutečně použijí. Čtěte více: Co je to Cloud computing

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).