Hlavní navigace

Daňové přiznání opět půjde podat později, lhůta se posouvá až na 3. května

8. 3. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Daňové přiznání za rok 2020 půjde podat v papírové podobě do 3. května a v elektronické dokonce až do 1. června.

Odklad lhůt dnes schválila vláda. Stejně jako v loňském roce však nedošlo přímo k posunu termínu pro podání přiznání a doplatek daní, ale „jen“ k tomu, že se plošně promíjí pokuty za opožděné podání přiznání a úroky z prodlení.

Lhůta pro přiznání se posunula o měsíc

Vláda dnes schválila návrh ministerstva financí na odklad lhůt pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2020, a to o měsíc. Kdo tedy podá přiznání v papírové podobě, může tak beztrestně učinit až 3. května. Jestli přiznání odešlete elektronicky, můžete to letos udělat až do 1. června. Od letoška totiž platí novinka, že ti, kdo podají daňové přiznání elektronicky, mají lhůtu pro podání daňového přiznání prodlouženou o měsíc. Díky rozhodnutí vlády budou mít všichni nakonec o měsíc navíc.

K prodloužení lhůt opět, stejně jako v loňském roce, došlo skrze prominutí pokut za pozdně podané daňové přiznání a také doplatek daně z příjmů. Pozor ale na to, že odpustek platí jen tehdy, pokud přiznání a doplatek stihnete v náhradním termínu podat a zaplatit. Pokud nikoli, sankce se vám budou počítat už od dubna.

Zda se odklad dotkne i přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ, vláda neoznámila. Server Podnikatel.cz tuto informaci již u příslušných ministerstev zjišťuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).