Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění stravenek zřejmě přeci jen skončí

17. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Premiér Mirek Topolánek včera prohlásil, že do konce ledna navrhne zrušení daňových výjimek pro stravenky. S prohlášením přišel poté, co se objevilo podezření, že výjimku si zaplatila firma Sodexho Pass. Podle Hospodářských novin se tak Topolánek dostal pod tlak, protože za Sodexho lobbovala firma, která je spojena s jeho poradcem Markem Dalíkem.

Podle Martina Doktora, který se na zrušení podílí, bude výhoda zrušena s účinnosti od července. Jak se postaví ČSSD k návrhu není ještě jasné. Proti zrušení se však staví kromě firem dodávající stravenky i zaměstnavatelé a odbory. Doplatí na to prý všichni, kdo stravenkami platí. Pokud nesmyslné zrušení daňové výhody stravenek souvisí s kauzou, je to lumpárna a premiér by si měl vyvodit své důsledky, zlobí se Josef Středula, předseda odborového svazu KOVO.

Se zrušením daňových výhod spojených se stravenkami počítala vládní rozpočtová reforma. Poslanec Miloš Melčák a Michal Pohanka pak prohlašovali, že stravenky zachránili oni. Nyní však ale stojí za Topolánkem. Při hlasování o návrhu na zrušení zřejmě budou klíčové opět hlasy přeběhlíků.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).