Hlavní navigace

Daňový servis od A do Z

5. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Servery Měšec.cz a Podnikatel.cz připravily jako již tradičně pro své čtenáře daňový informační servis. Nechybí oblíbené interaktivní formuláře, aktuální daňové speciály, formuláře ke stažení nebo on-line daňové poradny s odborníky na daňovou problematiku.

Finanční servery Měšec.cz a Podnikatel.cz jako každoročně pomáhají svým čtenářům s administrativou spojenou s podáním daňového přiznání za rok 2009. Součástí tzv. daňového servisu je široká nabídka podrobných článků a návodů, formulářů, poraden či kalkulátorů, které poplatníkům usnadní splnění každoroční daňové povinnosti.

Nejoblíbenějším nástrojem zůstává Interaktivní daňové přiznání, které společně se serverem Měšec.cz exkluzivně přináší portál proti zbytečnému papírování Bezpapíru.cz provozovaný společností Software602, jehož je server Měšec.cz hlavním mediálním partnerem. Software 602XML Filler, který slouží ke zpracování formulářů, najdou uživatelé na serveru Slunečnice.cz. Formuláře jsou určeny jak pro fyzické, tak pro právnické osoby.

Letošní velkou novinkou v procesu daňového přiznání je možnost poslat formuláře přes datovou schránku. Daňoví poplatníci tak mohou využít jedinečnou možnost podat přiznání k dani z příjmu např. až 31. března minutu před půlnocí, říká Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Pro podnikatele a osoby samostatně výdělečně činné připravil server Podnikatel.cz speciál Daně snadno a rychle, který je užitečným rozcestníkem v cestě za daňovým přiznáním. Jeho součástí jsou jednak podrobné návodné články, jak vyplnit jednotlivé formuláře pro finanční úřad i pro pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení, ale také novinky v daňové legislativě nebo modelové příklady, simulující reálné situace, upřesňuje Michael Hovorka, šéfredaktor serveru Podnikatel.cz.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).