Hlavní navigace

Databáze pro spolupráci firem a vědeckých institucí

23. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve Vídni byla představena nová online databáze, která obsahuje 1800 vědecko-výzkumných institucí ze čtyř zemí Evropy. Tato databáze má sloužit pro lepší komunikaci a spolupráci mezi malými a středními firmami a vědecko-výzkumnými centry z České republiky, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Unikátní databáze pomůže jak firmám, tak i vědecko-výzkumným organizacím a ulehčí tak komplikovanou spolupráci mezi firmami a univerzitami, řekl Miloš Šifalda, radní Jihomoravského kraje. Online databáze obsahuje například přehled vědeckých oborů, počty výzkumníků, ale také údaje o přístrojovém vybavení jednotlivých pracovišť. Součástí databáze se může stát každá organizace, která provozuje výzkumně-vývojové aktivity. Firmy ji mohou využít například pro získání kontaktu na výzkumná centra nebo pro zadání výzkumu na zakázku do země s nejlepšími výzkumníky či finančními podmínkami v požadovaném oboru ve všech regionech CENTROPE.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).