Hlavní navigace

Den dopravy zdarma u e-shopů má vážnou trhlinu. Kasa.cz uvádí jiné podmínky

28. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Až do dnešního poledne nabízejí vybrané e-shopy dopravu zdarma. Akci, kterou vyhlásila Heureka.cz, má ale vážnou trhlinu, jeden e-shop uvádí jiné podmínky.

Aktualizováno: 28.11. 2012 v 11:16

Až do dnešních 12:00 mohou nakupující ve vybraných e-shopech nakupovat zboží s dopravou zdarma. Akci vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz. Doprava zdarma je časově omezená a je podmíněna objednávkou nad 300 Kč. 

Jak rychlým testováním zjistil server Podnikatel.cz, většina e-shopů si dopravné skutečně neúčtuje při celkové objednávce nad 300 Kč, jako například v Alza.cz: Zákazníci Alza.cz mohli v rámci akce získat dopravu zdarma, pokud celková hodnota jejich objednávky přesáhla 300 Kč, řekl pro server Podnikatel.cz Petr Pražák, provozní ředitel Alza.cz. 

Výjimku však tvoří e-shop Kasa.cz. I když celková objednávka tuto částku překročí, přesto nakupující dopravné zaplatí. Kasa.cz totiž uvádí odlišné podmínky. Jak i serveru Podnikatel.cz potvrdila pracovnice infolinky, dopravné se neplatí u Kasa.cz pouze v tom případě, pokud alespoň jedno zboží v celé objednávce překročilo hodnotu 300 Kč včetně DPH. To ostatně hlásí i reklamní banner přímo na Kasa.cz, který je však jiný od toho, který propaguje Heureka.cz. 

Z pohledu APEKu vidím při kontrole e-shopu Kasa.cz na jejich reklamních bannerech jasný údaj „Platí na zboží nad 300 Kč“. Co se týká případné obrany zákazníka, zákazníkem je někdo, kdo vstupuje do vztahu s obchodníkem za předem daných podmínek. Jestliže jsou tyto podmínky zřejmé, což se mi v tomto případě zdá jako jasné, a potenciálnímu zákazníkovi nevyhovují, nakupovat nemusí, komentoval rozdílnost nabízené akce Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci.  

Podle marketingové ředitelky Jitky Součkové je ale celý problém v aktuálním technickém řešení e-shopu Kasa.cz, který neumožňuje nastavit dopravu zdarma na hodnotu objednávky, ale jen na hodnotu zboží. 

Abychom zákazníky nemátli, uvedli jsme na naše bannery platnost této akce při nákupu zboží nad 300 Kč nikoliv při celkovém nákupu nad 300 Kč. I přes tento problém bylo pokračování akce s Heurékou dohodnuto, ovšem s tím, že v momentě, kdy se ozve jakýkoliv zákazník ohledně špatného nastavení akce na naší straně, tak mu dopravu zdarma nastavíme ručně v našem systému. Pro tento účel jsme v našem obchodním týmu vyčlenili několik operátorek, doplnila Jitka Součková.

tip - školení pro účetní DPH - listopad

Ta garantovala, že pokud zákazník zaplatil v uvedeném časovém období objednávku předem, dopravné mu bude ručně odečteno. Potvrdil to i Kamil Demuth z Heureka.cz: S Kasa.cz jsme dohodnuti, že u žádostí zákazníků o nastavení dopravy zdarma při hodnotě objednávky nad 300 Kč, bude zákazníkům cena dopravy zpětně odečtena.

Foto: www.isifa.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).