Hlavní navigace

Do Prahy se investice hrnou, zato Ústecký kraj investory neláká

23. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha je tradičně nejoblíbenějším místem pro lokalizaci investic a ovlivňuje také kraje v jejím okolí. Nejméně investic pak plyne do Ústeckého kraje a na Vysočinu. Tyto závěry vyplynuly ze studie Česká rozvojová centra 2009, kterou vytvořila společnost MasterCard ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a sdružením CZECH TOP 100.

Investiční atraktivnost Prahy se mimo jiné projevuje například vysokým průměrným výdělkem v podnikatelském sektoru. Velkou výhodou jsou také zahraniční investice, které jsou zde dlouhodobě zakořeněné, zdůvodňuje přední umístění hlavního města Pavel Javorský, ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Výsledky projektu představují užitečný výstup pro potřeby regionální politiky, která musí reagovat i na výzvy a problémy, které přináší našim regionům, městům a obcím současná hospodářská krize, hodnotí výstupy studie RNDr. Josef Postránecký, ředitel odboru rozvoje a strategie regionální politiky Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Investiční atraktivnost, na kterou se studie zaměřila, hodnotí například makroekonomické ukazatele (HDP v kraji, mzdy, nezaměstnanost), rozvojové plány, image mezi podnikateli či například podíl zaměstnaných v ICT sektoru na 1000 obyvatel.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).