Hlavní navigace

Důchodová reforma: odborníci radí, jak se změní vaše důchody

18. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Během příštího roku se lidé budou muset rozhodnout, zda část svých odvodů na důchod svěří penzijním fondům. Jak to bude vypadat v praxi? Radí Aleš Poklop, generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny a David Navrátil, hlavní analytik České spořitelny.

Vládní koalice se ve čtvrtek dohodla na parametrech důchodové reformy. Její součástí je tzv. „opt-out“, tedy možnost dobrovolného vyvedení části sociálního pojištění do penzijních fondů. Reforma též počítá s tím, že se sjednotí sazby DPH, aby se nahradil výpadek příjmů státního rozpočtu. Jednotná sazba DPH ovšem přinese zdražení zboží. Další podrobnosti přineseme v pondělním vydání.

Již nyní se na nový systém můžete zeptat odborníků, kteří poradí, co konkrétně důchodová reforma bude znamenat v praxi a jak se zřejmě změní systém odvodů také pro OSVČ.

Ptejte se na nový penzijní systém

Na Vaše dotazy odpovídají Aleš Poklop, generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny a David Navrátil, hlavní analytik České spořitelny.

Položit nový dotaz

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).