Hlavní navigace

Evropské dotace: Poslední týden na podávání přihlášek

11. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pátek 14. března končí několik výzev k podávání žádostí o dotace z evropských fondů.

Zahájení činnosti mladých zemědělců – Program rozvoje venkova: dotace zaměřená na investice v zemědělské výrobě pro mladé začínající zemědělské podnikatele. Dotace je určená pro malé, drobné a střední podnikatele v rostlinné i živočišné výrobě. Právnické i fyzické osoby mohou získat přímou nenávratnou dotaci ve výši asi 1 100 000 korun.

Rozvoj služeb cestovního ruchu, marketingu a produktů cestovního ruchu – Regionální operační program pro NUTS II Jihozápad: dotace pro Jihočeský a Plzeňský kraj zaměřená mj. na malé, drobné a střední podniky. Finance je možné získat na propagaci cestovního ruchu v regionu, nové produkty či zapojení informačních technologií do propagace místního cestovního ruchu.

Podle informací ČTK a Ministerstva pro místní rozvoj může Česko vyčerpat ze strukturálních fondů do konce roku asi 17 milionů korun. Odborníci jsou ale skeptičtí a myslí si, že se vyčerpání peněz nemusí povést. Podle údajů Evropské komise je zatím Česko v čerpání peněz za minulé období čtvrté nejhorší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).