Hlavní navigace

Evropský týden malého a středního podnikání vrcholí

14. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Praze dnes probíhá konference Akt pro malé a střední podniky: podnikání bez bariér, na které se snaží její účastníci zhodnotit, nakolik se tento cíl daří. Konference se koná při příležitosti prvního Evropského týdne malého a středního podnikání. Na konferenci mimo jiné vystoupil se svým příspěvkem premiér Jan Fischer, ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský či místopředseda Evropské komise Günter Verheugen.

Malé a střední podniky vytvářejí třetinu HDP v Evropské unii a dvě třetiny pracovních míst. Jsou páteří evropské ekonomiky. Pro posílení jejich konkurenceschop­nosti je nutné především odstraňovat nadbytečnou byrokracii a bariéry v podnikání. Z tohoto hlediska považuji Evropský akt pro malé a střední podniky za silný impuls, který jde správným směrem, říká český ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

Evropský akt pro malé a střední podniky (SBA) má za cíl především zlepšit celkový přístup k podnikání a zakotvit princip „mysli nejprve na malé“ do tvorby politik na všech úrovních Evropské unie. Současně akt usiluje o zlepšování přístupu podniků k financím, uplatňování lepší regulace a snižování administrativní zátěže podnikání. Čtěte více: Evropská ekonomika se bez malých a středních podniků neobejde.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).