Hlavní navigace

Evropský týden malých a středních podniků odstartoval

11. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do hledáčku českého předsednictví Radě Evropské unie se dostávají malé a střední podniky. 6. května se v Praze v rámci zahájení 1. Evropského týdne malých a středních podniků uskutečnila konference zaměřená na snažší přístup malých a středních podniků k normám.

Mezi akcemi českého předsednictví je další konference zaměřená na malé a střední podniky – Finanční den EU pro malé a střední podniky, který se koná 12.5. Pořadatelem pražské konference je Evropská komise. Na programu bude například politika Evropské unie vůči malým a středním podnikům, problematika finančních nástrojů pro malé a střední podniky, půjčky Evropské investiční banky a další související témata.

Následuje konference doplněná semináři Evropský akt pro malé podniky: podnikání bez bariér (13. a 14.5.), jejíž součástí je také vyhlášení Evropských cen za přínos podnikání 2009. Mezi témata konference patří odstraňování bariér při podnikání nebo regulace pro malé a střední podniky. Čtěte více: Zásada „Myslete nejprve na malé“ by měla být závazná, myslí si evropští podnikatelé

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).