Hlavní navigace

exPRESS: Podnikatelé se podplácejí navzájem

15. 3. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Česká zahrádka stále bojuje s korupčním plevelem. Nejvíce se mu podle podnikatelů daří ve státní sféře, ale i mezi jimi samotnými. Špatný vtip? Vůbec ne. Holá realita, stejně jako ta, že vám v e-mailu dřív nebo později přistane spam, který vám chce vykrást účet. Nejsou lepší peníze pod matrací?

Měšec.cz vyhlásil vítěze nejlepší finanční reklamy 2007 »

Už po šesté uspořádal finanční server Měšec.cz anketu Nejoblíbenější finanční reklama roku 2007. V průběhu celého února bojovalo o přízeň veřejnosti i odborné poroty dvacet reklamních spotů finančních institucí působících na českém trhu. Hlasování probíhalo prostřednictvím hlasovacího formuláře na stránkách ankety.

Vítězem hlasování odborné poroty se stala reklama úvěrové společnosti Home Credit, zdůrazňující absenci poplatků za předčasné splacení půjčky. Porotce zaujal především vtip reklamního spotu a herecké výkony protagonistů. Popularitu si reklama získala i u čtenářů, kteří ji ocenili stříbrnou medailí. Takové úspěchy zaznamenal Home Credit vůbec poprvé v historii ankety.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Další podvodný e-mail proti České spořitelně, tváří se jako varovná zpráva z banky

Útočníci tentokrát okopírovali text, kterým samotná banka klienty proti phishingu varovala. V těle e-mailu je odkaz na údajné webové stránky internetového bankovnictví banky a uživatel je vyzván k přihlášení, tedy zadání osobních bankovních údajů a také PINu k platební kartě. Česká spořitelna se proti e-mailu ohradila a důrazně upozorňuje, že žádnou takovou zprávu klientům nerozesílala.

Seznam a Atlas spouští novou internetovou reklamu

Portály budou na síti šířit reklamní spoty televize Nova. Jde o nový kanál distribuce videoreklamy na internetu, který umožní v herní sekci portálů, jejichž obsah dodává Seznamu i Atlasu společnost Geewa, „odvysílat” za měsíc až dvacet milionů reklam.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Finančáky budou konečně odpovědné za svá rozhodnutí

Novelu zákona o správě daní a poplatků podpořila Sněmovna v prvním čtení. Finanční úřady budou pod ní muset v některých případech zdůvodňovat svá rozhodnutí. Novelou se již sněmovna zabývala, ale Senát ji vrátil. Důvodem bylo, že se do novely dostal také návrh týkající se loterijních firem a jejich odpočtu DPH, se kterým senátoři nesouhlasili.

ČSSZ: Po podání přehledu se pro OSVČ mění zálohy

U OSVČ, kteří samostatnou výdělečnou činnost vykonávají jako hlavní, bude záloha záviset po podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2007 na rozdílu mezi příjmy a výdaji. Minimální záloha je 1596 korun. Záloha je pro OSVČ povinná, i když byla ve ztrátě.

Omezení pro kamiony se odkládá

Kamiony by podle dohody nesměly jezdit v pátek odpoledne a v neděli po celý den až do 22 hodin. Sobota by pak měla být bez omezení. Novinka ve formě zákona měla začít platit v září. Tento termín však aktuálně považuje Ministerstvo dopravy za nereálný.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Po lednovém šoku zůstává únorová inflace na 7,5 procentech

Rostly ceny hlavně bydlení, některých potravin, podražily i kvůli vrcholící zimní sezóně také dovolené na horách. Ekonomové výši inflace očekávali, ale zároveň varují, že po podstatnou část roku bude stále vyšší.

Hospodářská komora: Podplácí se i podnikatelé navzájem

Hospodářská komora ČR (HK) udělala průzkum mezi 1166 svými členy zaměřený na zkušenosti s korupcí. Zjistila, že čtyři z deseti oslovených již někdy dali úplatek. Z průzkumu také vyplynulo, že více podnikatelů by bylo ochotných dát úplatek, aby dostali novou zakázku, v neprospěch těch, kteří by nic podobného neudělali.

Zrušení stravenek znevýhodňuje malé podnikatele

Ne všichni poslanci Občanské demokratické strany souhlasí s vládním návrhem zrušení daňové podpory stravenek. Poslanci se však dohodli, že budou dále debatovat o změně zákona až po té, co nechají v Poslanecké sněmovně projít návrh do druhého čtení.

Obchodní bilance skončila rekordním lednovým přebytkem

Průmyslová produkce podle statistiků v lednu meziročně rostla, vývoz se zvýšil víc než dovoz. „Tržby z průmyslové činnosti se zvýšily v lednu meziročně reálně o 8,5 %, z toho tržby z přímého vývozu o 10,3 %,“ uvádí ČSÚ.

Anketa

Jak trávíte víkend?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).