Hlavní navigace

Připravte se na daňovou reformu včas!

18. 11. 2007
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Daňová reforma už ťuká na dveře a regionální hospodářské komory proto začínají pořádat pro podnikatele speciální informační semináře a diskuze ohledně změn platných od Nového roku. Příští týden přinese i několik seminářů speciálně pro účetní a semináře zaměřené na získávání peněz ze strukturálních fondů.

Nemocenské pojištění v roce 2008 »

V souvislosti s daňovou reformou a zavedením mimo jiné i tzv. superhrubé mzdy dojde od 1. ledna 2008 ke změnám i v nemocenském pojištění zaměstnanců. Jaké budou odvody a co se změní v rámci pojistného na zdravotní a sociální pojištění? Otázky zodpoví Jihočeská hospodářská komora na připravovaném semináři 21.11. v Českých Budějovicích.

Futurum - zavináč
Podpora podnikání a dotace

21.11 Jak čerpat dotace z EU

Udržitelný rozvoj, příprava a realizace projektů spolufinancovaných ze zdrojů EU, to bude téma semináře, který se bude konat od 9 hodin v budově Českého svazu vědeckotechnických společností, Novotného lávka 5, 116 68 Praha 1, učebna č. 318. Lektorem semináře bude PhDr. Lenka Škrábalová, odbornice na oblast udržitelného rozvoje, která se zapojila v roce 2006 do přípravy Strategie udržitelného rozvoje ČR. V programu semináře budou diskutována témata z oblasti udržitelného rozvoje, v návaznosti na finanční perspektivu EU v letech 2007 – 2013. Nebudou opomenuty ani operační programy ČR a konkrétní možnosti čerpání z fondů EU. Seminář je určený pro všechny podnikatele z Prahy, pro které je účast díky podpoře Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR zdarma.

Futurum - zavináč
Semináře, školení, informační schůzky

20.11. Pravidla pro volný pohyb služeb a svobodu usazování v EU

Tento seminář pořádá Okresní hospodářská komora v Příbrami. Je zaměřen především pro podnikatele, kteří obchodují se zahraničními firmami v EU a zajímají se o založení podniku nebo pobočky v jiné členské zemi. OSVČ se zde může dozvědět informace ohledně uznávání kvalifikace, jaké jsou směrnice o službách a podmínky a omezení pro podnikání. Problematika bude ukázána na konkrétních příkladech.

školení červen 22 - tip do článku

20.11. Hmotný majetek, zásoby, leasing, inventarizace

Ve stejný den se koná, tentokrát v Brně, i seminář pro účetní, pracovníky účetních a poradenských firem a ekonomických poradců. Na programu budou novinky, které se týkají roku 2008 v oblasti nabytí hmotného majetku, jeho technického zhodnocení, odpisů, účtování o zásobách včetně případných mank a škod, problematika účtování a evidence leasingu movitého majetku, předčasného ukončení leasingu a řada dalších.

21.11. Konzultační seminář o praktickém provádění Intrastatu

Krajská hospodářská komora Pardubice připravila seminář, který je určen pro všechny podnikatele, kteří obchodují s ostatními státy EU a mají povinnost vykazovat údaje do Intrastatu, popř. jim může tato povinnost vzniknout. Účastníci semináře se seznámí s aktuálními právními předpisy o Intrastatu a zaměří se na ty, které činí v praxi problémy.

Futurum - zavináč
Velký seriál o daňové reformě Vám každé pondělí přináší business server Podnikatel.cz. Dosud zde vyšly články „Daň z příjmů fyzických osob po reformě: Všichni stejně?“ a „Co udělá reforma se zdravotním a sociálním pojištěním?“.
Kalendář akcí 47. týden
Den Datum Akce Místo konání Pořadatel
úterý 20.11. daň z příjmu – odvod zálohové daně
úterý 20.11. Pravidla pro volný pohyb služeb a svobodu usazování v EU Příbram HK
úterý 20.11. Seminář na téma Social marketing Hradec Králové HK
úterý 20.11. Hmotný majetek, zásoby, leasing, inventarizace Brno HK
středa 21.11. Udržitelný rozvoj, příprava, realizace projektů Praha
středa 21.11. Konzultační seminář o Praktickém provádění Intrastatu Pardubice HK
středa 21.11. Seminář zaměřen na získávání peněz ze strukturálních fondů Praha CzechTrade
středa 21.11. Seminář na téma Nemocenské pojištění zaměstnanců 2008 České Budějovice HK
středa 21.11. Jak říci NE a přesto se dohodnout Brno HK
středa 21.11. Vláda bude projednávat návrh na vydání zákona o dani z přidané hodnoty a zákon o daních z příjmů
čtvrtek 22.11. Účetní operace na konci roku 2007 Pelhřimov HK
čtvrtek 22.11. Reforma veřejných financí – změny daňových zákonů Liberec HK
čtvrtek 22.11. Pracovní setkání ohledně rozšíření spolupráce s Bosnou a Hercegovinou a se Srbskem a Černou Horou Praha MPO
pátek 23.11. Diskuze na téma Nová reforma veřejných financí a daňová reforma Praha HK
pátek 23.11. Průmyslové právo pro podnikatele Humpolec HK
neděle 25.11. Začátek podnikatelské mise do Bělehradu

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).