Hlavní navigace

Cesta nejen za dobrým jídlem, ale i kulturou

2. 5. 2008
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 244086
V restauraci U Krocana, kterou najdete v obci Horka u Staré Paky, si dávají dostaveníčko podnikatelé z Prahy s podnikateli z Trutnovska a Semilska. Restaurace nezůstává nic dlužná svému jménu. Krocaní pochoutka je její specialitou.

Restaurace: U Krocana

Lokace: Horka u Staré Paky

Typ: Česká i mezinárodní kuchyně 

Obce Horka u Staré Paky je malá vesnice, kterou neminete, pokud projedete Novou Pakou směrem na Špindlerův Mlýn nebo Trutnov. Kromě několika domků a obchodů u silnice tu narazíte na nepřehlédnutelnou restauraci U Krocana.

Tato nová restaurace v sobě ukrývá příjemné prostředí s dobrým jídlem, s nevšedním výhledem na panorama Krkonoš, kterému dominuje Černá hora, a v prvním poschodí také Galerii La Femme, kterou, když už tam jednou jste, nemůžete vynechat, ať jste sebevětší kulturní barbaři. Návštěvníci, kteří rádi utrácejí za umění, si hned mohou odnést nějaký obraz, grafiku nebo plastiku, v hodnotách desítek, ale i stovek tisíc korun.

Z jídelního lístku vybíráme:

Teplý předkrm – 100 g Kachní jatýrka s kaštany a šalotkou, dušená na portském víně (80 Kč)
Hlavní jídlo – 200 g Dr. Voštěpův gulášek (hovězí, svíčková, vepřová panenka, žampióny, cibule dvou barev, doplněný opilými švestkami, 220 Kč)
Šéfkuchař doporučuje – Krocaní pochoutka – 180 g Krůtí prsíčka plněná s parmskou šunkou a mozzarelou, doplněná černým sezamem a omáčkou ze sušených rajčat, podávané se sýrovými taštičkami (pro 1, 2, 3, 4 osoby v hodnotě 255, 495, 750, 980 Kč)
Dezert – 120 g Variace štrúdlů s grilovaným jablíčkem a tvarohovým nočkem (50 Kč)

V poledne restaurace nabízí polední menu v hodnotě od 65 do 79 korun, které zahrnuje polévku a hlavní jídlo. V nabídce jsou dále malé a velké saláty, velký výběr pro nejmenší strávníky, vegetariánské a dietní pokrmy, ryby a další masa.

Naše objednávka:

  1. Rozlévaný džus Rauch 0,3 (za 30 Kč)
  2. Cappucino (29 Kč)
  3. Špenátová polévka (25 Kč)
  4. Panenské copy (pro 1 – 4 osoby) – Vepřová panenka spletená do copů, podávaná na máslové zahradní zelenince servírované s pečenou bramborou a bylinkovým tvarohem (pro jednu osobu za 255 Kč)
  5. Dezert – 120 g Lívanečky s hruškovo-meruňkovou směsí a sladkým tvarohem (60 Kč)

Kdybych si udělala takovou malou statistiku svých Gurmánů, tak mi vyjde, že nejčastěji v nabídce restaurací vedou špenátová polévka a lívance.

Špenátové polévky jsem dostala pořádnou porci. Pokud bych držela dietu, měla bych snad na den vystaráno, ale protože jsem restauraci navštívila v pátek a diety držím vždycky až od pondělí, pokračovala jsem dál. Ve výběru hlavního chodu jsem neváhala, zvolila jsem Krocaní pochoutku, místní specialitu. Bohužel, podle servírky nebyla na pořadu dne. Zvolila jsem tedy druhé jídlo, které místní šéfkuchař doporučuje, a sice Panenské copy. Jak se mu povedlo udělat z masa copy, nevím. Krásně nazdobené jídlo bylo až škoda rozebírat, chvíli jsem si očima vychutnávala kuchařovo aranžmá. Opět to byla velká porce s dobrým masem, doplněným výborným kořením, bramborami ve slupce doplněnými bylinkovým tvarohem s neskromnou zeleninovou oblohou.

Byla to dobře zvolená varianta, ale přece jen mám ještě chuť zajet si někdy na Krocaní pochoutku – nebo dejte vědět vy, až se tu zastavíte a ochutnáte ji.

Máte dobrý tip na restauraci či kavárnu?

Gurmán - vidlička
Zaujala vás některá natolik, že ji pravidelně navštěvujete a rádi byste ji doporučili? Nebo byste naopak chtěli vyzkoušet něco nového a nemáte jistotu, že je to kuchyně právě pro vás? Napište nám na adresu: redakce@podni­katel.cz Gurmán přijede, ochutná a ohodnotí.

Interiér

Obložení stěn a nábytek je bytelný, dřevěný, ani ne světlý, ale ani ne tmavý, jaký je to druh bohužel nevím a nedozvěděla jsem se to ani od majitelky, doplněn je červeno-bílou dekorací. Rozptylovat vás buď bude v případě slunečného počasí krásný pohled na krkonošské hory a okolní zelenou krajinu nebo obrazy visící na stěnách, které jsou i k prodeji. Zlákají vás vyjít o poschodí výš, do Galerie La Femme. Například nám nejblíž byl obraz Olbrama Zoubka, slepotisk, bez názvu v hodnotě 2400 korun. Příjemně mě překvapil i koutek pro děti, kde si vyhrají jak ti nejmenší s hračkami, tak i ti odrostlejší, kteří zase můžou zasednout k počítači a hrát hry, popřípadě i dospělí, kteří se mohou připojit na internet. V létě je otevřena velká terasa.

Obsluha

Obsluhovat vás tu budou mladé sympatické servírky, které jsou pohotové, usměvavé a v rámci své práce vám splní každé vaše přání.

Služby

Restaurace je otevřena denně od 10:30 do 22:30. Přes týden se tu podnikatelé zastaví na rychlý pracovní oběd nebo rychlou kávu, zato o víkendu si tu posedí o dost déle, proto je dobré si zavolat a místo rezervovat. U restaurace bez problémů zaparkujete na velkém parkovišti. Automobil vám pohlídá patron restaurace, krocan.

Gurmán – restaurace U Krocana
06 Gurmán - U Krocana exteriér small
05 Gurmán - U Krocana interiér small
03 Gurmán - U Krocana small
01 Gurmán - U Krocana small
02 Gurmán - U Krocana small
04 Gurmán - U Krocana small

Hodnocení Gurmána

Za dobrou službu za příjemné ceny dáváme nejen krocanovi, ale i obsluze, jídlu a příjemnému interiéru i exteriéru výbornou, v našem případě je to 5 hvězdiček.

Cloud 22 temata

Gurmán - hodnocení 5

A navíc pro vás: Galerie La femme

Je pražskou pobočkou stejnojmenné galerie v Horce u Staré Paky. Otevřena je od pátku do neděle, pokud budete mít zájem, otevřou ji pro vás i v jiné dny.

Galerie nabízí širokou paletu zobrazení ženy prostřednictvím vystavovaných obrazů, grafik a plastik mnoha umělců. Vyobrazené a vymodelované ženy dokazují, že žena je věčným zdrojem inspirace a múzou mnoha předních českých výtvarníků. Galerie klade velký důraz na pestrou a přitom kvalitní nabídku uměleckých děl. Nabízí díla jak autorů zvučných jmen, tak začínajících umělců nové generace. Nejen, že díla vystavuje, ale sama se spolupodílí na vzniku některých z nich. Vybraným umělcům pravidelně zadává domácí úkoly. Touto netradiční cestou vzniká spousta zajímavých děl. Seznámit se zde můžete s výtvarníky jako jsou například: M. Chabera, B. Jirků, R. Kočí, F. Zálešák, J. Anderle, J. Blecha, R. Augustin, J. Brázda, R. Brichcín, V. Erlebach, V. Faktor, V. Frolík, J. Husáriková, P. Holeka, T. Hřivnáč, L. Klusáček, D. Krejbich, A. Kupčíková, J. Másler, A. Lipinová, J. Velčovský, V. Merta, M. Pošvic, J. Souček, E. Šebíková, L. M. Wagner, K. Franta, S. Holý, E. N. Šalamounová, E. Srncová, K. Pacovská, T. Bím, M. Halva, J. Paleček, H. Purkrábková, J. Paleček, L. Kuklík, R. Brančovský a další.

Anketa

Jakou preferujete kuchyni?

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).