Hlavní navigace

Názory k článku Cesta nejen za dobrým jídlem, ale i kulturou

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2009 20:57

  Gastro Kritika
  Recenze: Restaurace u Krocana
  Restaurace byla zhruba od října 08 údajně z technických důvodů zavřena.
  A proto bych chtěl trochu upravit tuto recenzi na restauraci u Krocana. Nějaký den v lednu jsem jel, přes Horka a všimnul jsem si velkého trancparentu ,na kterém bylo napsáno cituji ,,Restaurace nově otevřena od 30.1. s výbornou kuchyní a novým personálem´´Říkám si proč novým personálem?Vždyť ten starý nebyl špatný.

  Teď bych rád napsal recenzi na starý a nový personál z mého profesního hlediska.
  Budu pro to používat svojí stupnici od 1 až 10(1nejlepší 10 nejhorší)
  Starý Personál:
  Restauraci u Krocana jsem nalezl asi tak před rokem.Nádherný výhled mě hned zaujal .V restauraci příjemné prostředí a obsluha byla spolehlivá,usměvavá,příjemná a trochu i na úrovni.Moc rád sem tam chodil a vždy sem odcházel spokojen.A kuchyň převážně zahraniční od různých salátů,ryb,bifteků,bezmasých a dietních pokrmů po výborné dezerty.No nemám slov pro mě unikátní.
  Když to nebudu porovnávat s luxusními restauracemi u mě má starý personál za 2 občas sem si vybral pokrm,který nebyl.
  Nový personál:
  Přišel sem do restaurace pár dní po znovu otevření celkem dost natěšený.V klidu sem se usadil a pročítal si jídelní lístek. První věc ,která mě zaskočila ,že ze zahraniční kuchyně se stala jenom česká.(Ani k tomu pěknému prostředí se česká kuchyně nehodí)No tak už méně natěšený jsem si něco vybral a čekal.Pozor byly tam se mnou tři stoly a já čekal 30 minut na jedno jídlo.Poté co sem začal jíst si číšník v klidu sedl na bar s pivečkem a zapálil si cigaretku.Hned mě přešla chuť k jídlu,když prostě vidím jak si ten ,, profesionál´´ v klidu pokuřuje, tak sem už neměl hlad a jídlo sem ani nedojedl.Takže sem si řekl že si dám ještě kávu a zaplatím.Objednal sem si Kávu piccolo a dostal sem taky šálek úplně vrchovatý!Takže sem si jí tentokrát nesladil.A když sem se napil tak ta káva chutnala po nějaké chemii (pravděpodobně nějaká ta chemie zůstala v kávovaru), ani tu kávu jsem nedopil,abych se ještě neotrávil.
  Na to že ta restaurace byla znovuotevřena na první dojem mě to velice zklamalo.Obsluha podle mě není ani z oboru,proto dávám novému personálu 10 zatím sem se s horší obsluhou nesetkal.A kuchyň si netroufám hodnotit ,protože chuť k jídlu mi zkazila obsluha!
  Tak tohle je moje recenze na momentální restauraci u Krocana radím lidem,kteří se tam chystají. Nejezděte jsou to zbytečně vyhozené peníze.
  A jestli si šéf nebo majitel myslel že potřebuje lepší personál tak si opravdu ,,polepšil´´.
 • 16. 2. 2009 10:44

  Mlsoun (neregistrovaný) ---.koleje.cuni.cz
  Naopak! Byl jsem tam teď taky a pochutnal jsem na české výborné kuchyni. DOPORUČUJU!
 • 19. 2. 2009 21:04

  Gastro Kritika
  Pane jestli jste četl můj článek, tak byste pochopil, že ta recenze byla psána hlavně o obsluze. Takže děkuji za dodatek, že se jim tam aspoň ta kuchyň povedla. I když se mi to moc nelíbí! Podle toho ,,zdlouhavého " článku co jste napsal soudím že se v gastronomii a pravidlech společenského chování vyznáte jako nynější obsluha u krocana. Protože jestli vám obsluha svojí naprosto amatérskou prací zkazí chuť k jídlu ! To je pro mě vrchol všeho!Pro mne ten váš článek neměl žádný , ale opravdu žádný význam.A pochopím když se budete vzpouzet ,ale už to nebude mýt smysl.
 • 16. 3. 2009 18:41

  cestovatel (neregistrovaný) ---.158.broadband11.iol.cz
  Kuchyně restaurace U Krocana je opravdu domácí a poctivá..Pravda je, že skladba jídel je naprosto jiná, ale naprosto chutná. Transparent je chybný, starý personál byl profesionální stejně jako je ten nový..Jen s novými lidmi přicházejí i nové věci..
 • 16. 3. 2009 22:40

  Jirka R. (neregistrovaný) ---.pnet.netair.net
  Jel jsem okolo a ze zvědavosti jsem se tam stavil na jídlo..maximální spokojenost, obsluhovala mě příjemná sympatická slečna, bylo nás tam 6 stolů a obsluhu zvládala sama na prosto v pohodě, na jídlo jsem čekal tak akorát až jsemsi přečetl v čerstvých novinách které tu měli k zapůjčení, po jídle jsem dostal ještě jako pozornost podniku jablečný štrůdl, kávu jsem si dal Latté a byla výborná. K tomu hrála příjemná muzika ve stylu blues. Ani se mi nechce věřit že tady pán "Gastro" Kritika byl v témže podniku. Vřele doporučuji.
  P.S: Netvrdím že bylo vše úplně dokonalé, ale na to, že restaurace po nezdaru minulého vedení se snaží vše napravit a jet vlastně od začátku, jdou dobrou cestou. Doufám že jim to vydrží.
 • 19. 6. 2009 18:52

  Vanda K. (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
  Co se týče Vašeho názoru, netvrdil bych, že minulé vedení a sestava personálu byl nezdar,velice často jsem si dával rezervace. Co se týče tohoto vedení,tak si osobně jako spolumajitel jedné restaurace myslím, k profesionalitě to má hodně daleko,nikdy není nic dokonalé to netvrdím, ale obsluha v této době není zrovna dobrá! Co se týče jídla,chválím, ale pokuď ho má odnášet človek který ho neumí prodat,je chutnost jídla skoro zbytečná. Podle mého názoru profesionalita obsluhy je velice nízká.
 • 25. 1. 2010 19:32

  kathab (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
  V restauraci U KROCANA jsem byla s rodinou včera 25.1.2010 a jednoznačně DOPORUČUJU!!Velmi milá a vstřícná servírka, která místo talířku navíc(potřebovala jsem od sebe odebrat trochu malé dceři, která by normální porci nesnědla)nabídla a zařídila rozdělení porce na dve malé přímo v kuchyni a ve finále jsme nedojedly ani já ani dcera co toho bylo...Manžel si dal svíčkovou a byl nadšený-mohu odpřisáhnout že je odborník a jen tak nějakou nepochválí!!..Účet-2 jídla po 105,-(v normální restauraci by z této jedné udělali dvě a dražší!!), cola, džus, 3´plzně-283Kč! čekání??Dosedli jsme(v plné restauraci!!) lístek byl na stole, obratem pití a do 15 min od objednání jsme jedli...Takže já jsme spokojená a body navíc dávám za dětský koutek!!
 • 9. 11. 2009 7:07

  Karel Zapletal (neregistrovaný) 89.111.97.---
  Dobrý den.
  Chtěl bych se s Vámi podělit o svůj dojem z restaurace U Krocana na Horkách u Staré Paky. Jsem, jak by to nazvala má manželka, samozvaný gurmán. Při své práci často cestuji a přiznám se, že i rád zkouším restaurace.

  Jel jsem s manželkou přes již jmenované Horka. A naši pozornost upoutala krásná socha krocana a také stůl na parkovišti. Zaujalo mě to, jelikož se to k této honosně vyhlížející restauraci nehodí. Ani venkovní výzdoba není vhodně zvolena. To byly mé první dojmy.

  Vešli jsme do restaurace, která musím říct, mě svým vzhledem příjemně překvapila. Sedli jsme si k oknu s výhledem hory, což nebylo těžké. Je na ně vidět ze všech oken. Přišla k nám servírka s milým úsměvem a jídelním lístkem. S chutí jsem nahlédl a očekával něco speciálního vzhledem ke vzhledu restaurace. Jaké ale bylo mé rozčarování, když jsem zjistil, že na jídelníčku jsou jídla stejně obyčejná jako na kdejakém motorestu. Už s menší chutí jsme si objednali svíčkovou s knedlíkem. Klasické jídlo, na kterém se snad nedá nic zkazit, ale chyba. Restaurace, která se pyšní domácí kuchyní, jak jsem se později dozvěděl. Takováto restaurace by měla mít jemné a nadýchané knedlíky. V restauraci jsou asi kuchaři zaneprázdnění, a proto je dělají v konvektomatu. Já jsem si tedy na knedlíkách moc nepochutnal.

  Ne moc spokojení jsme zaplatili a odešli. Manželka odešla na toaletu a já jsem si šel dát ven cigaretu a pokochat se výhledem. Bylo teplo a dveře do kuchyně byly otevřené, tak jsem neodolal a nahlédl. Co mě zaujalo, byla paní kuchařka, která seděla a pokuřovala. Na tom není nic divného, pokud by nebyla v kuchyni. Sám vlastním restauraci a svého zaměstnance bych za tento přestupek vyhodil. Překvapení přišlo, když se tato paní kuchařka zvedla a se znechuceným výrazem se odebrala vydat jídlo. To by nebylo nic divného, kdyby si předtím omyla ruce nebo si zavřela dveře, aby si toho hosté nevšimli.

  Ale nu což, jiný kraj jiný mrav. Chtěl jsem se s Vámi podělit o ne moc pěkný zážitek. Všem hostům přeji dobrou chuť a žádné nedopalky v jídle
 • 7. 1. 2010 23:06

  labužník (neregistrovaný) 212.71.152.---
  Ja byl naopak velmi mile prekvapen, krkonosske kyselo vazne nedelaji nikde lepsi a po kralickovi se mi jeste ted delaji sliny, kuchyne dokonala, super prostredi, ale obsluha jen brigadnici.
 • 18. 3. 2010 1:27

  anonymní ---.158.broadband11.iol.cz
  naopak obsluha byla vyborna , a to jidlo jestE lepsi.doporucuju!!!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).