Hlavní navigace

Jak na DPH u služeb pro českou firmu v zahraničí?

20. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V případě, že vykonáváte služby pro českou firmu v zahraničí, je místem plnění Česká republika. Například při poskytnutí služby uvádění montovaného zařízení do provozu a zaškolení obsluhy v Libyi objednané českou firmou, bude služba fakturována v souladu s § 9 odst. 1 zákona o dani z přidané hodnoty s českou DPH. Obecně totiž platí, že místem plnění je místo, kde má sídlo nebo místo podnikání osoba, které byla služba poskytnuta (jedná-li se o osobu povinnou k dani – podnikatele).

Jak dodává Jan Molín, daňový poradce společnosti MIVO: Pokud by se však služba vztahovala k nemovitosti, pak je možné využít ustanovení § 10 zákona o DPH. Místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovitosti, včetně služby znalce, odhadce a realitní kanceláře, služby ubytovací, udělení práv na užívání nemovitosti a služby při přípravě a koordinaci stavebních prací, jako jsou zejména služby architekta a stavebního dozoru, je místo, kde se nemovitost nachází. Potom by místem plnění byla Libye.

Dotaz z fóra serveru Podnikatel.cz: DPH při práci v zahraničí

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).