Hlavní navigace

Jak oslovit zákazníka v obchodě? Zapomeňte na otřepané fráze

14. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 631791
Jakou větu použít, když zákazník vstoupí do obchodu? Zkuste se vyhnout otřepané frázi, kterou používá praktický každý.

Dobrý den. Můžu vám nějak pomoci?

Asi nejčastější věta, kterou uslyšíte jako zákazník, když přijdete do nějakého obchodu s oblečením, botami, sportovním zbožím apod. A pokud jste prodejci či obchodníci, tak je to pravděpodobně věta, kterou používáte, když někdo zavítá do vašeho obchodu.

Ale funguje tato věta nebo naopak odrazuje potenciální kupce? A pokud ano, existuje lepší způsob jak oslovit lidi, kteří si prohlížejí zboží ve vašem obchodě?

Zkuste se zamyslet nad tím, kolikrát jste tuhle větu vyslovili. A kolikrát jste jako odpověď dostali. Ne, děkuji. Čtěte také: Zákazník náš pán. Pravidlo, které ovlivňuje slušné chování na pracovišti

Jakmile takovou odpověď dostanete, s velkou pravděpodobností to znamená konec šancí na navázání hovoru s potenciálním zákazníkem. Což znamená jediné: když nebudete vědět, co zákazník potřebuje nebo po čem touží, nebudete mu to moci nabídnout a pravděpodobně skončíte oba nespokojeni.

Zkuste příště použít jinou otázku. Otázku, která vám umožní rozvinout hovor, a tak se dostat k cíli. Zeptejte se: Dobrý den. Už jste u nás někdy byl? Pokud zákazník odpoví Ne, můžete pokračovat a říct něco o vašem obchodu a zboží. A samozřejmě se zeptat, co přivedlo zákazníka do vašeho obchodu. To většinou stačí k tomu, aby vám zákazník řekl, po čem touží, nebo jaký problém potřebuje vyřešit a vy mu můžete nabídnout řešení. Čtěte také: Pravidelný a věrný zákazník – jak ho najít a udržet?


Pokud zákazník odpoví „Ano“, můžete pokračovat s informacemi o aktuálních akcích, slevách. A samozřejmě se zeptat, co přivedlo zákazníka do vašeho obchodu.


Samozřejmě, že to nezafunguje stoprocentně a někdy se s vámi zákazník nebude ani tak bavit. Ale určitě to zafunguje lépe než obligátní Dobrý den. Můžu vám nějak pomoci?.

Autor článku: MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ

Foto: www.isifa.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).