Hlavní navigace

Konkurz na majetek podnikatele Václava Fischera zrušen

11. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejvyšší soud (NS) zrušil konkurz, který byl v ČR v dubnu 2005 vyhlášen na majetek podnikatele v cestovním ruchu Václava Fischera. Jako důvod uvedl skutečnost, že podnikatele poslal do konkurzu již soud v Německu. Zprávu přinesla ČTK s odkazem na mluvčího NS Petra Knötiga. Verdikt městského soudu potvrdil v září 2005 i Vrchní soud v Praze, nyní obě rozhodnutí pozbyla platnosti. Podle práva Evropské unie se český soud již konkurzem vůbec zabývat neměl, neboť německý soud jel vyhlásil dříve.

V lednu 2005 podala návrh na konkurz na Fischerův majetel finanční skupina kolem ropného a plynařského magnáta Karla Komárka. Ten v předcházejících dvou letech ovládl postupně cestovní kancelář Fischer. Pomocí konkurzu se chtěl domoci asi 400 milionů korun. Před podáním návrhu na konkurz v ČR však podal návrh na konkurz v Německu sám Fischer. Chtěl tak zabránit exekucím v ČR. Podle ČTK soud v Hamburku v řízení o konkurzu zamítl pohledávky Komárkových firem. Vyhověl však hamburské Nordbance, která financovala letadla Fischerovy německé společnosti.

Loni se rozhořel spor o dvě letadla Boeing, když skončila v konkurzu i letecká firma Charter Air, dříve Fischer Air, která letadla v minulosti provozovala. Nárok si na ně dělali konkurzní správci i německá firma AMF, kterou Fischer spoluvlastnil. Soudy posléze vyhověly firmě AMF.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).