Hlavní navigace

Lidé stále vybírají e-shop podle ceny

27. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro většinu nakupujících (66 %) je při výběru e-shopu stále rozhodujícím kritériem cena nabízeného zboží. Stoupá však již podíl těch zákazníků, kteří dávají přednost kvalitním obchodům, s kterými mají dobrou zkušenost. Vyplývá to z průzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK), který si nechala zpracovat od agentury Mediaresearch.

Kromě ceny zajímá nakupující také kvalitně popsané technické parametry zboží. Z dodatkových služeb pak uživatelé vnímají jako významný bonus dopravu objednaného zboží zdarma. Nejoblíbenějším způsobem placení však stále zůstává dobírka, kterou upřednostňuje 44 % respondentů. Zároveň se ale potvrdilo, že zákazníci již běžně využívají i ostatní druhy plateb nabízených na trhu a hradí své nákupy také bankovním převodem (35%), kartou (8%) či prostřednictvím platebních systémů (2%). Zbývající část (10%) pak využívá internetu především k objednání zboží, které si pak osobně vyzvedne a uhradí v prodejnách e-obchodů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).