Hlavní navigace

Lidem v kurzarbeitu 70 % čisté mzdy? Nová pravidla mají zabránit propouštění

3. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Novela zákona o zaměstnanosti přináší nová pravidla kurzarbeitu. Počítá s 70 procenty čisté mzdy pro zaměstnance. Za jakých podmínek?

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce novými pravidly navázat na vládní program Antivirus, který přispívá zaměstnavatelům, na které dopadla koronakrize. Cílem je zamezit propouštění. Nová pravidla kurzarbeitu, která jsou součástí novely o zaměstnanosti, by měla být zavedena od listopadu. 

Pokud firma nebude mít kvůli epidemii, přírodním katastrofám nebo recesi pro své zaměstnance práci, mohli by v rámci kurzarbeitu dostávat 70 procent čistého výdělku, a to po dobu tří měsíců. Dalšího čtvrt roku by dostávali 65 procent a poté 60 procent.

Za jakých podmínek?

Podmínkou by však bylo, že zaměstnanec odpracuje alespoň dvě pětiny pracovní doby v týdnu, tedy třeba dva z pěti dnů. Peníze od státu by se započítávaly na důchod. Podporu v době částečné zaměstnanosti by zaměstnancům poskytoval úřad práce prostřednictvím zaměstnavatele, uvedlo ministerstvo práce v podkladech pro vládu. 

Podle návrhu by vláda mohla kurzarbeit zavést, pokud by ve třech měsících po sobě meziročně přibylo nezaměstnaných o víc než 15 procent a bylo by jich minimálně 400 000. Příspěvek nebude pro lidi s kontem pracovní doby, na nemocenské, mateřské, otcovské či na ošetřovném.

Firma by pak musela dodat přehled pracovníků a odměn na kurzarbeitu úřadu práce nejpozději do pátého dne po skončení měsíce. Do deseti dnů od doručení podkladů by mu stát peníze poskytl. Zaměstnavatel by je zaměstnancům vyplatil do pěti dnů. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).