Hlavní navigace

Máte dobré nápady? Prodejte je státu

4. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stát bude příští rok nakupovat dobré nápady začínajících firem. Ministerstvo průmyslu a obchodu hodlá na začátku příštího roku představit odborné veřejnosti plány na vznik nového fondu rizikového kapitálu. Fond by měl začít s částkou zhruba 1,2 miliardy korun, a to především ze zdrojů Evropské unie z Operačního programu Podnikání a inovace. Do fondu přispěje i státní rozpočet a soukromí investoři.

Stát bude prostřednictvím připravovaného fondu za předem jasně stanovených podmínek přímo nakupovat podíly v konkrétních inovativních projektech. Po čase pak stát svůj podíl v novém podniku prodá a peníze se v ideálním případě i se ziskem vrátí zpět do fondu, kde pomůžou dalším začínajícím firmám, sděluje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. Dodává, že hlavním cílem je překlenout mezeru mezi výbornými výsledky českého výzkumu a vývoje a mezi slabou schopností přesunout dobré nápady z výkresů na pulty obchodů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).