Hlavní navigace

Názory k článku MF chystá novelu zákona o EET. Možných variant u výjimek je hned několik

 • 15. 1. 2018 22:32

  až naprší a uschne (neregistrovaný) ---.pnet.sferianet.cz

  Koho pořád baví tato komedie na zlepšování podnikatelského prostředí, kdy se tu honí pár stokorun a stamiliardy nechávájí odtékat do zahraničí a říká se tomu NAROVNÁNÍ PODNIKATELSKÉHO PROSTŘEDÍ. Český podnikatel, zejména ten malý a drobný, dostává od tohoto srandostátu jen nové a nové povinnosti, musí každý rok živit o několik tisíc úředníků navíc a hlavně jeho představitelé typu soudruhů Dlouhého nebo Hanáka tolerují, že je označován za zloděje. Pokud někoho baví ještě v tomto systému podnikat, pak zřejmě nemá HRDOST ani NERVY a hlavně si už asi nechá líbit úplně všechno. Kdyby Dlouhý s Hanákem za něco stáli, tak namísto podpory EET řeknou, že je třeba udělat něco s tím, že z této republiky každoročně za přihlížení Ministerstva financí a Janečkovy chrabré finanční správy odteče skoro 500 miliard Kč v podobě divident, licenčních poplatků a dalších naturálií, což je suma převeliká a ani kdyby EET mělo postihnout i babku kořenářku, nemůže nikdy tyto peníze do rozpočtu vrátit. Takže zatímco VELCÍ optimalizují ve velkém, malí by v podání kmotrů z ministerstva financí a soudružky Schillerové měli nejlépe asi zaplatit dvakrát, aby se mohlo říct, že EET se osvědčilo.

 • 16. 1. 2018 16:05

  alena (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Je mi velmi na zvracení z celé EET,která pouze zahubila malé živnostníčky na venkově.
  Podnikám na živnost 27 let v obchůdku,který by mně a mého manžela možná lehce uživil, nebýt těch mudrců nahoře ,
  kteří nevědí ani jak takový vesnický obchod vypadá.že pracujeme 12 až 14 hod. šest dnů v týdnu .
  Obchod jsme kompletně vybavili a pokorně plnili nové a nové hovadiny ,které si naši zákonodárci na nás bez nás vymýšlí.
  Myslím že to jejich vyrovnávání podnikatelského prostředí s EET už blbostí nic nepředčí ale kdo ví možná že takových šíleností mají ještě zásobu.

 • 16. 1. 2018 22:36

  Jozo (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Až ministerstvo udělá něco pro podnikatele a to ve formě snížení daní s příjmů nebo s podílů na zisku tak řeknu ano mělo to smysl ,ale zatím se tady jen investuje do různých systémů , ochrany dat, EET ,pomalu uz i do nových aut aby prošli emisemi kdo na to přispěje těžko říct a jen a jen samé překážky ....ale že vietnamci nedají lístek a FU řekne oni neumí cesky a majitelé jsou 300 km daleko tak to je vrchol všeho dnes jezdí v audiq7, kupují budovy atd a určitě z toho čistého co dělá čech ..ale asi dobře maže některé nahoře ...aby se měl lépe ..a klidně mohl spát nechápu EET ano pro český lid opět a některé vůbec...a doufám ze eet dáte všem a pak ten kdo málo vydělá vymerite menší daň ....tohle je nej varianta a zároveň narovnate to vaše údajné podnik prostředí. Jsem tedy zvědavý jestli tomu tak paní ministryně přistoupí ...jinak asi tak chytrá nebude.