Hlavní navigace

MF: Diskutujte o Reformě daňového systému 2010

9. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo financí ČR vyzývá na svých internetových stránkách veřejnost, aby se vyjádřila k návrhu Reformy daňového systému 2010. Zasílat své připomínky je možné do 30. června 2008. Ministerstvo až po vyhodnocení připomínek předloží vládě věcné záměry nových zákonů, které s reformou souvisejí. Připomínky je možné zasílat elektronicky na e-mailovou adresu dane2010@mfcr.cz.

Na webu ministerstva je možné si prostudovat teze k daňové reformě. Jak ministerstvo upozorňuje, reforma zasahuje do oblasti hmotněprávní, procesněprávní i institucionální. Čili jde o reformu zdaňování příjmů a majetku, o reformu daňového procesu i institucí. Přílohou tezí je také prezentace věcného záměru nového zákona o daních z příjmů.

Ministerstvo financí patří mezi ta ministerstva, která veřejné diskuze či konzultace důležitých kroků a zákonů využívají poměrně často. Aktivní je v tomto směru také třeba Ministerstvo spravedlnosti. O vládním pilotním projektu veřejných konzultací již business server Podnikatel.cz informoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).