Hlavní navigace

Migrace podnikatelů za sídlem do Prahy roste

5. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Téměř deset tisíc podnikatelů v loňském roce přesunulo své sídlo do Prahy. Provoz samozřejmě zůstává zachován v regionu, ale firma má oficiální sídlo na pražské adrese. Nejčastějším důvodem je snaha získat prestižnější obchodní adresu, anonymitu a méně časté kontroly finančních úřadu.

Nejvíce podnikatelů migrovalo ze Středočeského kraje, následuje Ústecký kraj a Jihomoravský kraj. Intenzita odlivu podnikatelů z regionů do Prahy je překvapující. Když jsme zjišťovali počet odcházejících podnikatelů v roce 2007, byla čísla poloviční. Je zřejmé, že trend odchodů do Prahy má výrazně vzestupnou tendenci, uvádí Mária Ščamburová, obchodní ředitelka společnosti Office House. Dodává, že většinu odcházejících podnikatelů tvoří osoby samostatně výdělečně činné a další menší plátci daní. Kromě nich ale odešlo do Prahy 2219 společností s ručením omezeným a 215 akciových společností.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).