Hlavní navigace

Mimopražští uspěli v programu Podnikání a inovace

22. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Téměř desetina firem neuspěla s žádostí v programu Podnikání a inovace, vypsaného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. O finanční pomoc žádají většinou ekonomicky zdatné firmy. Od začátku roku do května 2010 prošlo ekonomickým hodnocením celkem 2337 firem. Už těď je ale jasné, že počty žadatelů převýší loňský rok.

Podle ministerstva je potěšitelné, že z celkového počtu 2337 mimopražských firem jich celkem 2186 prošlo. Hodnotící nástroj iRating je vysoce účinný. Dává jistotu, že finance z programu budou vynaloženy skutečně efektivně a pomohou rozvoji podnikání v České republice. Velká většina firem, které neprošly, neměly dostatečný počet dat, takzvaně „spaly“ neměly tržby. V tom případě nelze hodnocení stanovit a takové firmy neprojdou – je stanoven stupeň „X“, který vyjadřuje nedostatečný obrat. Jednoduše řečeno, taková firma několik let funguje jen na oko, odvádí povinné odvody, ale negeneruje tržby, natož zisky, vysvětluje Jiří Svoboda, manažer projektu iRating.

Pro zájemce o podporu je na stránkách www.mpo-irating.cz připravena on-line kalkulačka FRP, díky níž orientačně zjistí, zda by byl jeho projekt doporučen k realizaci.

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).