Hlavní navigace

Ministerstvo rozšíří záruku i za investiční úvěry

12. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pondělí 15. března rozšíří ministerstvo průmyslu a obchodu program Záruka za provozní úvěry pro malé a střední podnikatele. Ta bude zajištěna i na poskytování záruk za investiční úvěry ve vybraných oborech činností, které nejsou podporovány v Operačním programu Podnikání a inovace.

Program Záruka zajišťuje zachovat malým a středním podnikatelům přístup k bankovním úvěrům na financování provozních potřeb, zejména při zajišťování subdodávek pro realizaci významných exportních zakázek. Rozšíření se týká především velkoobchodu a maloobchodu, ubytování, vzdělávání, stravování a pohostinství a činností cestovních agentur a cestovních kanceláří. Nově budou také poskytovány záruky za investiční úvěry podnikatelům na území hlavního města Prahy, kteří o ně v současné době nemohou žádat v rámci OPPI. Českomoravská záruční a rozvojová banka má v tento moment na realizaci programu v roce 2010 k dispozici částku 400 milionů korun, upřesnil Matyáš Vitík, mluvčí ministerstva.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).