Hlavní navigace

Mladým Čechům schází angažovanost

7. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mladým zaměstnancům chybí angažovanost. Nejhůře vnímají tlaky, které jsou spojené s prací. Platí to po celém světě, ale Česko je na tom podle aktuální studie GfK Group nejhůře.

V globálním měřítku je patrná polarizace mezi deziluzí trpícími mladými lidmi ve věku mezi 18 a 29  lety a jejich staršími protějšky. Mladí zaměstnanci často nesou v práci velkou odpovědnost. Ovšem velké procento z nich prakticky stále znepokojuje rovnováha mezi prací a soukromým životem, tlak pracovat přes čas a vlastní zdraví. Na protilehlých koncích osy proti sobě stojí pouhých 21 % vysoce angažovaných mladých (18 – 29 let) zaměstnanců a 31 % zaměstnanců – šedesátníků, komentuje výsledky studie Richard Hospodský, Expert Services Director, GfK Czech.

Česko patří k zemím, kde je podíl vysoce angažovaných zaměstnanců velmi nízký. Jen desetiprocentní. Například na Slovensku je vysoce angažovaných zaměstnanců 14 %, v USA 28 % a ve Švýcarsku 22 %. Hodně o pozici zaměstnání na hodnotovém žebříčku Čechů vypovídá i skutečnost, že pouze 9 % zaměstnanců v České republice by se chtělo za lepším zaměstnáním přestěhovat do zahraničí, podotýká Richard Hospodský a dodává, že je to nejméně ze všech sledovaných zemí.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).