Hlavní navigace

Náhrada mzdy u nočních zaměstnanců

10. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S náhradou mzdy souvisí otázky jejího poskytování v případě, kdy zaměstnanec neodpracuje celou část směny. Nejasnosti vznikají především u nočních zaměstnanců. Pokud například zaměstnanec, který má pracovní směnu pravidelně rozvrženou od 22 hodin do 6 hodin do rána, navštíví lékaře po odpracování směny, jedná se o směnu neodpracovanou. Znamená to, že karenční doba běží již ode dne, kdy zaměstnanec navštívil lékaře.

To ovšem za předpokladu, že zaměstnanec pravidelně pracuje v době od 22 hodin do 6 hodin, tedy, že v daný den by měl ještě za standardních okolností nastoupit na novou směnu a odpracovat dobu od 22 hodin do 24 hodin. Jak pro server Podnikatel.cz vysvětlil advokát Vojtěch Katzer z Advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners v případě, kdy by již zaměstnanec v daný den neměl ve 22 hodin nastoupit na novou směnu, jednalo by se směnu odpracovanou a karenční doba by běžela až od následujícího dne.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).