Hlavní navigace

Od pátku opět zavřou restaurace či hotely, budou kompenzace za 10 miliard

14. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda oznámila, že od pátku budou muset opět zavřít například restaurace či ubytovací služby. Obchody naopak zůstanou otevřené.

Vzhledem k opětovně se zhoršující se situaci ohledně koronaviru rozhodla vláda o přechodu do čtvrtého stupně rizika PES a o zavedení nových opatření, která budou platná od pátku. Oproti matici opatření, které vláda původně schválila, však budou opatření mírnější.

Restaurace musí opět zavřít

Restaurace, hotely a další provozy budou muset od pátku kvůli zhoršující se situaci ohledně koronaviru opět zavřít. Otevřené naopak budou moct zůstat obchody či služby, jako jsou například kadeřnictví. Vláda dnes zároveň rozhodla o kompenzacích pro omezené sektory.

Pokračovat by měly programy Antivirus. Covid Nájemné by se nově mělo platit ve výši 100 % nájemného. Gastro a ubytovací sektor navíc dostanou zvláštní kompenzace. Ubytovací služby dostanou dotace na základě počtu pokojů a typu ubytování. Restaurace pak dostanou prostředky ve vazbě na počet zaměstnanců. Celkově má na kompenzace směřovat 10 miliard korun.

Podrobnosti přineseme ve velkém článku zítra nebo pozítří.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz ➡️ Sledujte Dana na Twitteru @danmoravek a odebírejte jeho nejnovější osobní postřehy. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).