Hlavní navigace

Operační program Praha - Adaptabilita se těší enormnímu zájmu

31. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo udělení dotací projektům, které žádaly finanční podporu v Operačním programu Praha – Adaptabilita. Podpora byla v rámci tohoto programu připravena pro projekty vzdělávacího a sociálního charakteru a žadatelé o prostředky projevili veliký zájem.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy včera schválilo přidělení dotací projektů žádajících o podporu v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA). Podporovanými oblastmi byly projekty na další profesní vzdělávání, podpora vstupu na trh práce a modernizace výuky ve školách. Letos byla vyhlášena teprve první výzva k předkládání projektů z OPPA a hned se jich sešel rekordní počet, řekla náměstkyně primátora Markéta Reedová, která má evropské fondy na starosti. Z 1178 žádostí bylo vybráno 166 projektů, které si mezi sebou rozdělily 840 milionů korun.

21_5_skoleni

OPPA je jedním ze dvou programů, který umožňuje čerpat finance ze strukturálních fondů EU v programovacím období 2007 – 2013. Funguje v rámci tří prioritních os, které jsou zaměřeny na rozvoj znalostní ekonomiky, podporu vstupu na trh práce a modernizaci vzdělávání. S největším zájmem se setkala osa dalšího profesního vzdělávání. Ačkoliv se jedná o projekty pro rozvoj vzdělávání zaměstnanců, při jejich výběru jsme dbali také na to, aby z nich měli užitek i běžní Pražané, vysvětlila Markéta Reedová s tím, že podporu získal například projekt pražské záchranné služby.

Druhým programem pro Prahu je Operační program Praha – Konkurenceschopnost (OPPK), který se zaměřuje na podporu dostupnosti dopravních služeb a informačních a komunikačních technologií, obnovu špatně využívaných ploch, růst efektivity využití energií a přírodních zdrojů, rozvoje vědy a výzkumu a podporu podnikatelského prostředí. Pro ten společně s OPPA chce Magistrát hlavního města prahy v příští výzvě pro předkládání projektů zúžit aktivity, na které bude moci podporu žádat. Spolu s tímto omezením chce i pozměnit pravidla hodnocení, aby se komise mohla zabývat menším počtem projektů. Čtěte více: Podnikatel – povolání, které musí mít v Evropě prestiž

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).