Hlavní navigace

Otevřou se hotely a penziony. Ubytovat budou moct testované nebo očkované hosty

18. 5. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Od pondělí 24. května dojde k dalšímu rozvolnění. Týká se hotelů a penzionů, kde končí omezení při ubytovávání. Hosté se musí prokázat testem nebo očkováním.

Podobně jako při využití služeb budou se muset hosté prokázat negativním testem, potvrzením o prodělané nemoci nebo certifikátem o prodělaném kompletním očkování. 

Hotely, penziony a další ubytovací zařízení jsou uzavřena od 18. prosince. Mezi výjimky patří ubytování spojené s výkonem zaměstnání nebo podnikatelské činnosti a případně také za poskytnutím zdravotní služby. 

Jak server Podnikatel.cz informoval již dříve, hotely a penziony na otevření netrpělivě čekají a už v těchto dnech nabízí hostům možnost rezervace: Hotely netrpělivě čekají na rozvolnění i na své hosty. Už spustily rezervace

Lidé zatím s možností zabukovat si bydlení otálejí. Největší problém vidí provozovatelé ubytovacích zařízení v absenci zahraničních hostů, kteří tvoří velkou část klientely. Ruku v ruce s tím přicházejí obavy, že při možnosti otevření svého podniku přijdou o kompenzace od státu. Vzhledem k tomu, že je však cestování stále omezeno, příval hostů se očekávat nedá. 

Psali jsme: Ani hoteliéři neví, co bude dál. Dopady krize se podle nich teprve projeví

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).