Hlavní navigace

Počet poptávek na internetu roste

10. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zadávání poptávek přes internet získává na oblíbenosti. V loňském roce se jejich objem zvýšil oproti předchozímu období o 22,5 procenta. Vyplývá to ze statistik společnosti B2M.CZ, provozovatele internetového B2B portálu ePoptávka.cz, jehož aktuální poptávky jsou dostupné také na business serveru Podnikatel.cz. Trend růstu poptávek zadaných prostřednictvím internetu pro rok 2010 očekáváme v řádu 15–20 %, komentuje výhled Petr Valeš, jednatel společnosti B2M.CZ.

V 2009 bylo zaznamenáno celkově na trhu téměř 185 000 online poptávek, 46 % z nich bylo uskutečněno prostřednictvím systému ePoptávka.cz, která se stala nejúspěšnějším poptávkovým portálem v rámci České republiky. Počty poptávek se rok od roku zvyšují, v souvislosti s výsledky za poslední tři roky, kdy nárůsty dosahují desítky procent, očekává společnost B2M.CZ navýšení celkového počtu poptávek na více jak 200 000 online poptávek za celý rok 2010.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).