Hlavní navigace

Podnikatel.cz spustil speciál na cloud computing

23. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Podnikatel.cz spustil tématický speciál „Cloud computing“. Jde o nový trend, nové technologie, nebo jen přejmenování známých a osvědčených technologií? Tak trochu obojí. Cílem všech podnikatelů je snížit náklady a zvýšit spolehlivost IT technologií, a o to se cloud snaží také.

Podstata je levně a ve velkém poskytovat jak hardware, tak software po internetu. Software (SW) i hardware (HW) jsou soustředěny ve velkých datových centrech, které těží z množstevních výhod. Náklady na správu, nákup, na provoz atd. se v těchto centrech dají významně snížit. Z této koncentrace zdrojů plyne i změna obchodního modelu. SW a HW jsou nabízeny jako služby, platíte jen za to, co skutečně použijete v jednotkách hodin, měsíců nebo roků. Čtěte speciál Cloud computing.

Autorem speciálu je Jan Šedivý z Katedry kybernetiky ČVUT FEL v Praze, který dříve působil například i ve společnostech Google či IBM. Vyučuje předměty zaměřené na cloud computing a vývoj webových aplikací. Vede Entrepreneurs Club, který se věnuje startupům. Je autorem 15+ US patentů. Občasně publikuje na svém blogu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).