Hlavní navigace

Právo: ČSSD chce přidávat na nová auta

26. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČSSD připravuje návrh, který by při koupi nového nízkoemisního osobního automobilu zajistil státní finanční podporu 25 tisíc korun. Strana tak chce podpořit automobilový průmysl. Nákup vozu by musel být v ceně do 1,5 miliónu korun při současném vyřazení auta staršího deseti let, vlastněného dva roky, píše dnes deník Právo.

ČSSD předložila návrh podle kterého by byl nákup nového nízkoemisního osobního vozu v ceně do 1,5 miliónu korun podpořen státní finanční dotací. Současně by tak muselo dojít k vyřazení auta staršího deseti let a vlastněného minimálně dva roky. Podpora by měla být ve výši 25 tisíc korun, vyplácená v letech 2009 a 2010. S podobným opatřením podporujícím automobilový průmysl přišly podle deníku Právo i některé evropské země. Čtěte více: Automobilky se předhánějí v propouštění zaměstnanců

Šrotovné zvýší poptávku a současně se podpoří i ochrana ovzduší, návrh má tedy i ekologický aspekt, uvedl pro Právo člen Národní ekonomické rady vlády Martin Jahn s tím, že si uvědomuje, že to není systémové opatření ale mohlo by ekonomice skutečně pomoci. Ministr Bohuslav Sobotka předpokládá, že návrh by měl mít na státní rozpočet dopad ve výši 20 miliard korun.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).